Devreler ve Entegreler

Elektronik eğitimleri serisinin ilk eğitimi olan devreler ve entegreler eğitiminde temel elektronik bilgisi veriliyor. Devre elemanlarını ve işlevleri ile devreyi kontrol etmek için kullanılan entegreler anlatılıyor. Bu eğitim ile üyelerimizin toplulukta yapacakları projelerde ihtiyaç duyacakları temel elektronik bilgisi sağlanıyor.

Motorlar

Topluluk bünyesinde yapılan projelerin hemen hepsinde robotik uygulamalar var. Bu projelerde hareketi elektrik motorları sağlıyor. Bu yüzden yeni gelen üyelerimize projelerinde kullanbilecekleri motorların anlatıldığı bu eğitimi veriyoruz. Eğitim kapsamında motor tipleri ve özellikleri, motor seçiminde dikkate alınması gereken noktalar gibi başlıklar anlatılıyor.

Proteus

Proteus, topluluk için yaygın olarak kullanılan devre çizim programıdır. Bu program ile devre kartı tasarımı, devre simülasyonu ve baskıya hazır devre kartı yapılabiliyor. Toplulukta yapılan projelerin devre kartlarının hazırlandığı bu programı yeni üyelerimize de öğretiyoruz. Böylece projelerine başladıklarında kendi devre kartı tasarımlarını yapabiliyorlar.

Arduino